Akademisyenden Patiswiss krizine ilginç Ülker örneği

Patiswiss çikolatasının küflü çıktığı LinkedIn hesabından paylaşan kullanıcıya yanıt veren CEO Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu sosyal medya gündemine oturmuştu.

Tunalıoğlu’nun aşağılayıcı ve tehditvari cevabı tepki çekmesine neden olmuştu.

CEO’ların iletişim örneği tartışılırken, bir sosyal medya kullanıcısı Ülker ile yaşadığı benzer bir konunun ardından yaşadıkları diyaloğu anlattı.

Levent Öncel isimli akademisyen aldığı Ülker marka ıslak kekinde sorun olduğunu görünce iş insanı Murat Ülker’i etiketleyerek sitem etti.

“ADIMA DİKTİKLERİ AĞACIN SERTİFASINI İLETTİLER”

Geri dönüş olmayacağını düşünen Öncel yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Zamanında bir Ülker ürününde sıkıntı yaşamıştım. Şaka yollu Murat Ülker’i taglemiştim. Twitter’dan iletişime geçtiler. Adresime iki kişi geldi, özür dilediler, adıma diktikleri ağacın sertifikasını ilettiler, ürünlerinden hediye ettiler”

“BENİ MAHCUP EDECEK KADAR İLGİLENDİLER”

“Beni mahcup edecek kadar ilgilendiler. Ben de sonrasında Twitter’dan süreçle ilgili duyduğum memnuniyeti aktardım. Doğru iletişim, müşterinin yaşadığı sıkıntının bile şirkete olumlu dönmesini sağlayabiliyor”

“OLMAYAN SORUNLA BU KADAR İLGİLENMİŞLERDİ”

“Bu arada ortada sorun bile yokmuş. Yatık olarak durması gereken ıslak kek, bakkalda dik konulduğu için deforme olmuş, olması gerekenden çok daha küçük görünüyordu. Olmayan sorunla bu kadar ilgilenmişlerdi”

“HER ZAMAN HER MEVKİDE ÖĞRENECEĞİMİZ ŞEYLER VAR”

Yaşanan Patiswiss CEO’su krizinin ardından Murat Ülker, LinkedIn hesabından, ‘Her zaman, her mevkide öğreneceğimiz şeyler var’ yorumunda bulunmuştu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x